12 lipca w Urzędzie Marszałkowskim nasza Prezeska podpisała umowę na realizację projektu Zero Waste w domu i w ogrodzie dla wiejskich kobiet. Realizacja 21 września.

Szkolenie  obejmie następujące tematy: Zero Waste Live Cooking oraz  „Wymianka” i slow fashion

19 czerwca wpłynęły na ręce naszej Prezeski Aliny Jeleń podziękowania za nominację w konkursie Marszałka Pomorskiego za naszą działalność na rzecz seniorek.

XVII Walne Zgromadzenie członkiń Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia za nami. Ponad 120 kobiet spotkało się 14 czerwca w Restauracji Molto Bene w Skórczu, aby podsumować miniony rok i udzielić absolutorium zarządowi. Dziękuję wszystkim członkiniom za obecność, życzliwość, zaangażowanie i niezawodność w każdym naszym działaniu. Po części merytorycznej był blok edukacji. Dbajmy o siebie, a nasze zdrowie to przecież priorytet. Nie zabrakło bloku tanecznego i to, co nas najbardziej integruje -kuluarowych rozmów i uścisków pełnych serdeczności.

Tylko dwóch nagich mieczy nie udało nam się odnaleźć…, czyli kilka słów w tytule Wycieczka na Warmię 8 czerwca 2024 roku  

Od 10 lat nierozerwalną gałęzią naszej działalności są podróże; te małe i te duże, to integracja na oryginalnym poziomie. Tym razem kociewskie kwiatki zagościły na warmińskiej ziemi. Muzeum Pogranicza w Działdowie, zachwycające Muzeum Grunwald i miejsce objawień NMP w Gietrzwałdzie. Moc wrażeń, duża dawka historii przeplatana z radością bycia razem.

STOWARZYSZENIE KOBIETY KWIATY KOCIEWIA zaprasza serdecznie mieszkańców całego Kociewia do udziału w FESTIWALU ZABAW LUDOWYCH NA KOCIEWIU.

To wielkie regionalne i twórcze wydarzenie odbędzie się 12 października 2024 roku na terenie Rezydencji Life w Okolu.

Celem Festiwalu jest: Twórcze kultywowanie tradycji kultury ludowej Kociewia, w szczególności zabaw ludowych, Popularyzacja zwyczajów, obrzędów i folkloru Kociewia w formie zabawy, Wzrost wiedzy na temat zabaw ludowych naszych przodków, Stworzenie katalogu zabaw ludowych celem edukacji regionalnej przyszłych pokoleń oraz Integracja trzech kociewskich powiatów: starogardzkiego, tczewskiego i świeckiego.

 Jak można wziąć udział? ZBIERZ ZESPÓŁ (maksymalnie 8 osób) I ZAPREZENTUJ NAM JEDNĄ Z KOCIEWSKICH ZABAW I BAW SIĘ RAZEM Z NAMI!!! Dla wszystkich uczestników czekają nagrody i regionalne jadło.

Regulamin wraz z kompletem niezbędnych załączników znajduje się także na profilu Stowarzyszenia KKK https://www.facebook.com/profile.php?id=100075494965877 l

Do Festiwalu mogą zgłaszać się zespoły , które zaprezentują jedną z zabaw ludowych związanych z Kociewiem, zabaw, którymi bawili się nasi przodkowie, która związana jest z naszym regionem, tradycjami, zwyczajami, czy obrzędowością.

Warunkiem uczestnictwa  jest wypełnienie i przesłanie do organizatora karty zgłoszeniowej (Załącznik nr 1 do regulaminu)wraz z załącznikami.

  1. Załączniki do karty zgłoszeniowej stanowią:
    1. Instrukcja, czyli dokładny opis zgłaszanej zabawy (Załącznik nr 2 do regulaminu)
    2. Nagranie filmowe, filmik prezentujący zgłaszaną zabawę w formacie MP4,  nagrany w poziomej orientacji. 
    3.  Kompletne zgłoszenie, zawierające kartę zgłoszenia, instrukcje prezentowanej zabawy wraz z nagranym filmikiem instruktażowym należy przesłać organizatorowi do dnia 15 września 2024 w dowolnej dla siebie formie:

 Organizator spośród nadesłanych prezentacji kociewskich zabaw ludowych wybierze 20 zespołów, które zaprezentują swoja zabawę podczas Festiwalu Zabaw Ludowych na Kociewiu dnia 12 października 2024 w Rezydencji Life w Okolu. Decyzje organizatora dotyczące tych wyborów są  ostateczne i nie podlegają dyskusji.

 Wszelkich informacji dotyczących udziału w Festiwalu Zabaw Ludowych na Kociewiu udziela Prezeska Stowarzyszenia pod nr tel. 606-643-999 adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Festiwal Zabaw Ludowych na Kociewiu jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024

 

                                 

Podkategorie

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Kobiety Kwiaty Kociewia